Česká národopisná společnost


Rochus pod hvězdami - 11. 6. 2021 od 18:00 do 23:00 - Park a skanzen Rochus Uherské Hradiště

Muzeum v přírodě Rochus Vás srdečně zve na akci Rochus pod hvězdami, která se uskuteční v pátek 11. června od 18:00 do 23:00 hodin. Akce je součástí XVII. ročníku Festivalu muzejních nocí 2021, kterou pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. s podporou Ministerstva kultury.

Pro návštěvníky skanzenu Rochus je na páteční podvečer připraven pestrý program. V jizbě nasvícené petrolejovými lampami bude z knihy Babské rady předčítat herečka a redaktorka Českého rozhlasu Brno Jarka Vykoupilová, která stojí za pořadem Apetýt. Kniha Babské rady spatřila světlo světa letos na jaře a je doplněna fotografiemi ze skanzenu Rochus.

Veronika Mergentalová provoní vinařský domek čerstvě natrhanými bylinami a předá návštěvníkům své cenné vědomosti o síle těchto léčivých rostlin. Na akci nebude chybět ani tradiční zážitková degustace vína pod širým nebem s Vinařstvím Medek. K pohárku dobrého vína nebo piva z Jarošovského pivovaru zahraje CM Hora.

Návštěvníci se mohou těšit na tajemný výklad o lidové magii a svatojánském čarování. Po západu slunce budou na noční červnové obloze moci pozorovat hvězdy s Hvězdárnou z Uherského Brodu. Přírodovědné centrum Trnka při DDM Šikula pak pozve všechny dobrodruhy na výpravu za nočními živočichy, kteří se vyskytují v přírodním areálu Parku Rochus. Na objevování noční přírody si doporučujeme vzít s sebou čelovky.

Děti si jistě přijdou na své při výrobě svatojánských věnečků z bylin nebo dobrodružném hledání zlaté kapradiny. Dámy pak zveme na besedu s Pavlínou Pelikánovou z Přírodní kosmetiky Velehrad, od které se dozvědí, jak si doma připravit voňavé bylinné masti nebo krémy,“ přibližuje program muzejní noci jeho autorka a produkční Veronika Žídková a zároveň zve všechny příznivce romantických letních večerů: „Vezměte své hudební nástroje, dobrou náladu, klidně i něco k opečení, a přijďte si k táboráku na Rochus užít kouzelnou červnovou noc s výhledem na osvětlené město.“ Po dobu konání muzejní noci bude návštěvníkům zpřístupněna také barokní kaple svatého Rocha.

Vstupné na akci Rochus pod hvězdami je dobrovolné. Změna programu vyhrazena.

Přečteno 200 krát


Česká národopisná společnost, z. s.
zapsaný spolek při Radě vědeckých společností České republiky Praha

Adresa:
Národní třída 3
117 20 PRAHA 1
Česká republika
IČO: 00444928

Bankovní spojení:
Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1
Číslo účtu: 2300812413/2010
IBAN: CZ6120100000002300812413, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
E-mail: info@narodopisnaspolecnost.cz